środa, 21 listopada 2012

Rafał Murawski

Rafał Murawski (ur. 9 października 1981) - polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika

Kluby: MRKS Gdańsk (Polska), Gedania Gdańsk (Polska), Arka Gdynia (Polska), Amica Wronki (Polska), Lech Poznań (Polska), Rubin Kazan (Rosja), Pogoń Szczecin (Polska)

Sukcesy: występy w reprezentacji Polski (48-1A), Mistrzostwo Rosji w barwach Rubinu Kazan (2009), Puchar Polski w barwach Lecha Poznań (2008/2009), udział w Mistrzostwach Europy (2008, 2012), występy w rosyjskiej ekstraklasie, występy w europejskich pucharach

Ciekawostki:

* jego boiskowy pseudonim to "Muraś"

* 2 października 2008 roku zdobył bramkę decydującą o awansie Lecha Poznań do fazy grupowej Pucharu UEFA, strzelając gola Austrii Wiedeń w ostatniej (doliczonej) minucie dogrywki dwumeczu. Był to jednocześnie gol nr 1000 dla polskich drużyn w europejskich pucharach, ale za to jubileuszowe trafienie uhonorowano po meczu z Nancy strzelca gola nr 1001 Sławomira Peszko. Wszystko spowodowane było błędnymi wyliczeniami i informacją jaką podał "Tygodnik Kibica"

* podczas letniego okienka transferowego 2009/2010 został sprzedany przez działaczy Lecha Poznań do rosyjskiego Rubinu Kazań. Według nieoficjalnych informacji transfer Murawskiego kosztował mistrza Rosji 3,2 mln Euro